Kultura prawna

Co roku mury polskich uczelni opuszczają setki młodych prawników. Niestety, studia na kierunkach prawniczych są coraz bardziej zideologizowane. Znamy przypadki, gdy studenci musieli na przykład udowadniać na zajęciach, że możliwe jest w Polsce uznawanie homoseksualnych konkubinatów. Ci, którzy bronią wartości, spotykają się z szykanami i ostracyzmem. Dlatego jednym z naszych najważniejszych zadań jest kształcenie nowego pokolenia profesjonalnych, odważnych i skutecznych prawników, którzy będą aktywnie działać w obronie wartości.

 

Uczelnie pod tęczowym szyldem


Absurdalne założenia ideologii gender i postulaty polityczne ruchu LGBT coraz śmielej wkraczają do polskiej nauki. Tak zwane gender studies prowadzone są w już na wielu polskich uczelniach, m.in. w Warszawie, Krakowie czy Łodzi.

Szkodliwa dla polskiej nauki tendencja nie omija kierunków prawniczych. Wykładowcy akademiccy, poddawani indoktrynacji i naciskom lub angażujący się z pobudek osobistych, coraz częściej porzucają logiczny dyskurs naukowy na rzecz emocjonalnych wystąpień. I ten sposób myślenia narzucają studentom.

- W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych – twierdzi na przykład karnistka prof. Monika Płatek.

Z kolei prof. Mirosław Wyrzykowski usiłuje przekonywać, że art. 18. konstytucji, który mówi, że małżeństwo jest „związkiem kobiety i mężczyzny”, nie jest „jedyną możliwą podstawą rodziny”. O przywileje dla osób prowadzących homoseksualny tryb życia walczy też dr hab. Jakub Urbanik, wykładowca prawa rzymskiego, który stara się, by zaświadczenia z urzędu stanu cywilnego nadały status małżeński jednopłciowym konkubinatom.

 

Szykanowanie naukowców broniących prawdy


Nie jest to oczywiście głos całego naukowego środowiska prawniczego. Ale wykładowcy, którzy nie zgadzają się na terror politycznej poprawności, są albo pomijani w debacie publicznej, albo wręcz szykanowani.

Przypomnę głośną sprawę amerykańskiej prawniczki i obrończyni życia Rebekki Kiessling, która w marcu 2017 r. przyjechała na zaproszenie Ordo Iuris z cyklem wykładów na uniwersytetach w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Toruniu. Pomimo doskonałego przygotowania merytorycznego pani prezes „Save the 1” i jej doświadczenia w wystąpieniach na czołowych światowych uniwersytetach, cztery na pięć polskich uczelni w ostatniej chwili, w atmosferze skandalu, odwołały spotkania Amerykanki ze studentami. Wymagało to od nas nie lada wysiłku, by w ostatniej chwili znaleźć inne miejsca na wykłady i zawiadomić wszystkich uczestników o zmianach.

Pod presją organizacji marksistowskich zakazano w zeszłym roku także organizacji mających wieloletnie tradycje Bydgoskich Dni Bioetycznych na UMK czy cyklicznej konferencji „Etyka w medycynie” w Collegium Medicum UJ.

Warto przypomnieć też sprawę prof. Tadeusza Smyczyńskiego, wybitnego polskiego prawnika, który stał się celem wyjątkowych ataków na szeroką skalę za to, że w swoim podręczniku do prawa rodzinnego zawarł oczywiste stwierdzenie, że „fundamentem rodziny jest para składająca się z mężczyzny i kobiety”, a próby zrównania małżeństwa z konkubinatami osób tej samej płci uznał za „przejawy nadużywania idei ochrony praw człowieka”.

 

Potrzebujemy prawników sumienia


Dlatego nie muszę chyba przekonywać Pana, jak paląca jest potrzeba uformowania nowego pokolenia prawników i ekspertów ze świata nauki, których celem będzie walka o prawdę, sprawiedliwość i godność każdego człowieka, a także o dobro wspólne w miejsce szkodliwych i wrogich człowiekowi ideologii.

W tym celu rozpoczęliśmy wydawanie czasopisma naukowego „Kultura Prawna”. To jedyne takie pismo w Polsce, publikują w nim zarówno polscy eksperci, jak i specjaliści z zagranicy. Jego zadaniem jest podnoszenie świadomości prawników i pokazywanie im prawdziwych wartości, opartych na prawdzie i rozumie. W listopadzie 2018 r. opublikowaliśmy jego pierwszy numer poświęcony prawom rodziny, a kolejny – który przypomina, że praw człowieka nie można obracać przeciwko bezbronnym i niewinnym – ukaże się w marcu.

Ponadto przez program stażowy Ordo Iuris przeszło już około 150 młodych osób z całej Polski. Wiele z nich pracuje obecnie na rzecz ważnych krajowych i międzynarodowych instytucji, propagując tam uniwersalne wartości w sposób rzetelny i profesjonalny. Obecnie organizujemy już 12. edycję programu stażowego, który ruszy tuż po feriach.

Trwają zapisy na Akademię Ordo Iuris

Szczególne znaczenie dla formacji młodych ludzi ma nasz cykliczny projekt – Akademia Ordo Iuris, która w tym roku odbędzie się 22-23 lutego w Warszawie. Jej zadaniem jest kształtowanie postaw i dostarczenie wiedzy studentom i absolwentom prawa, które pozwolą skutecznie bronić wartości. W dwudniowym seminarium wezmą udział polscy i zagraniczni eksperci. Swój udział potwierdzili m.in. Paul Coleman i Lorcán Price z ADF International, Maria Madise z Society for the Protection of Unborn Children oraz Rubén Navarro, prawnik przez wiele lat zaangażowany w ONZ.
Zachęcamy do udziału w Akademii wszystkich młodych prawników: studentów, doktorantów, młodych pracowników naukowych i aplikantów. Chętni mogą zarejestrować się do 10 lutego, wysyłając e-mail z CV i listem motywacyjnym na adres akademia@ordoiuris.pl.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu młodych ludzi przyjazd do Warszawy i wynajęcie noclegu to bardzo duży wydatek, dlatego chcielibyśmy pomóc osobom, które pomimo szczerych chęci i dobrych wyników w nauce będą miały z tym problem. Ponadto wynajęcie sali wykładowej, opłacenie noclegów i biletów lotniczych naszych prelegentów, którzy ze względu na poparcie dla misji Ordo Iuris zrezygnowali z honorariów, to dla nas ogromne obciążenie. Szacujemy, że całość będzie nas kosztować ok. 25 000 zł. To bardzo poważny koszt, jednak nie mamy wątpliwości, że jest to praca obliczona na lata i w dłuższej perspektywie przyniesie dobre owoce.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.
Numer konta: 94 1020 0045 6100 0370 0008 2315
Tytuł przelewu: Akademia Ordo Iuris
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa
Rachunek bankowy dla darowizn w USD: PL 86 1020 1026 0000 1902 0301 0501
Rachunek bankowy dla darowizn w EUR: PL 44 1020 1026 0000 1102 0301 0485
Bank PKO BP, BIC: BPKOPLPW

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Protesty środowisk Polonijnych Przeciwko Prawu 115-171 (Act S.447)

Bp. Karol Niedziałkowski | Tańcząca dobroczynność

Sukces w walce o wolność od nacisków ideologów LGBT